Публікації газети Народного Руху України

Разом ми сила!

Патріотичні Вінничани більше 30 років тому розпочали його у Вінниці та Україні. Еліта Вінниччини та України об'єдналась та здобула незалежну Україну. Активісти НРУ першими підняли прапор України над Вінницею. Над Україною знову загроза. Нашу країну та Вінницю роз'їдає корупція та зрадники. Якщо тобі небайдужа доля твоїх дітей та України - приєднуйся до нас!

Дорогі вінничани, шановні наші земляки-подоляни! Ми разом з Вами опинилися в надзвичайно складній ситуації. Представники теперішньої влади, застосовуючи різні маніпулятивні технології, намагаються переконати нас, що від нас нічого не залежить. НЕ ВІРТЕ! Якби це було так, вони б не витрачали сотні мільйонів гривень (вкрадених у нас) на те, щоб у черговий раз обманути нас під час виборів.

Гречка, олія, інші продуктові набори свідчать лише про одне, що у Вас у руках під час голосування не просто бюлетень, а майбутнє Ваше, Ваших дітей та онуків, це означає, що саме Ви обираєте владу. Від того, яких саме людей Ви оберете, буде залежати, наскільки якісним стане Ваше життя. Сьогодні створюються різні політичні проєкти (Вінницька європейська стратегія, Українська стратегія Гройсмана, Партія Вінничан, Рух Справедливість та інші), за якими стирчать вуха однієї і тієї ж людини. Вони зацікавлені у проходженні до місцевих рад своїх партій та кандидатів, які будуть продовжувати та збільшувати масштаби корупції. Більшість партій та кандидатів ідуть у владу заради збагачення. Але це зовсім не означає, що змінити нічого неможливо. Ситуація, яка склалася у нашому місті та державі, значною мірою залежить від нас самих. І повірте: спільно МИ можемо і обов'язково поборемо ЇХ. За умови, що оберемо до органів місцевого самоврядування якісно інших людей - НАШИХ, а не ЇХНІХ. Одна із засновників держави Ізраїль, прем'єр-міністр Ізраїля, яка народилася у місті Києві, Голда Меїр у свій час сказала: "Якщо Ви хочете побудувати ту країну, куди будуть повертатися її сини і дочки, якщо Ви хочете побудувати країну, звідки їхати будуть тільки в сезон відпусток, якщо Ви хочете побудувати країну, у якій не буде почуття страху за майбутнє, то зробіть всього лише два кроки:

1) ПРИРІВНЯЙТЕ КОРУПЦІЮ ДО ЗРАДИ БАТЬКІВЩИНИ, а корупціонерів до зрадників аж до сьомого коліна.

2) Зробіть три професії найбільш високооплачуваними і шанованими, це ВІЙСЬКОВІ, ВЧИТЕЛІ І ЛІКАРІ». Саме так сьогодні потрібно ставити питання і в державі, і в нашому місті. Кошти і засоби для вирішення проблем є! Поки що... Було б бажання. МИ - зможемо!

Проспекти - лавочки

Бюджет міста має 4, 8 млрд. грн. Усі гроші вони вкрасти не можуть, тому порівняно невелику частину фінансів витрачають на лавочки. 

Вартість однієї приблизно 3 тис. грн., а марнується з бюджету тільки для «дорогих вінничан» в сім разів більше - 21 126 грн., щось витрачається на дороги, на благоустрій міста, щоб перед виборами переконати нас у тому, що вони є ефективними. Цю гарну картинку начебто їхніх здобутків подають Вам перед виборами для того, щоб переконати у ефективності своєї роботи. А насправді то лише імітація роботи та ширма для корупційних оборудок.

Згадайте, що протягом багатьох років Ви, Ваші батьки, діди і прадіди, вкладаючи свою працю, сили і здоров'я, будували та розвивали наше місто. Заради того, щоб у нашому місті справді комфортно жили їхні діти та онуки. За Ваші податки оновлюються парки, вулиці, будуються фонтани, ремонтуються системи комунікацій і т.д. Не Гройсман і Моргунов розвиває місто - це робиться за рахунок працюючих вінничан.
А в результаті - маленька частина багатіїв далі багатіє, а люди потихеньку вимирають.
Боротися проти них зможуть тільки чесні та сильні духом люди, які не йдуть на компроміси (неодноразово їм пропонували посади, гроші і т.п.), які вже багато років поспіль, не шкодуючи ні сил, ні здоров'я, ні своїх власних фінансів, борються зі злом. Добро повинно перемагати і обов'язково переможе. Цього досягнемо, об'єднавшись навколо порядних людей з допомогою правди, довіри та віри у нашу спільну перемогу над внутрішнім ворогом. Довіряйте владу чесним, моральним і справедливим людям. Такі ще є! І Ваше життя стане неодмінно кращим.

На останньому рубежі

25 жовтня цього року ми в черговий раз йдемо на вибори до Вінницької міської ради. Йдемо обов'язково! І ось чому. Згідно зі статтею 5 Основного Закону України єдиним джерелом влади в Україні є народ, тобто ми з Вами.

Відповідно до муніципальної програми розвитку нашого міста, Вінниця є комфортним містом. Справді, зовні наше місто чисте і сучасно упорядковане. Для багатьох з нас - це затишний і улюблений дім. Але, на превеликий жаль, це лише зовні. Усередині ж організму міста панує повна розруха та розбрат. Це сталося внаслідок того, що, з одного боку, ті, хто узурпував владу в нашому місті, дбають лише про особисті привілеї, не тільки не вирішуючи проблеми міста, а й створюючи їх для нас. З іншого боку, можновладці почуваються безпечно внаслідок нашої з Вами мовчазної згоди на це, теж, до речі, ЗЛОЧИННОЇ.

У громади міста накопичилася величезна купа проблем.

У відання? У найми!

Ще одна проблема пов'язана із власністю городян, право на яку є непорушним згідно зі статтею 41 Конституції України. Однак, виконком у черговий раз вирішив, що саме він «є Богом і царем» у місті, коли у 2013 році у незаконний спосіб передав 763 багатоквартирних будинки (далі - БКБ), приватизованих його мешканцями, у господарське відання Товариству з обмеженою відповідальністю ЖЕО, яке, в свою чергу, подібно паразиту, розпочало висмоктувати гроші і нерви у співвласників цих будинків на безбідне життя своїх засновників та 70 осіб штатних «білих комірців», нічого при цьому не виробляючи, а лише хитромудро нараховуючи платежі до сплати мешканцям.

Згодом виконком, практично у рейдерський спосіб, розпочав захоплення та відчуження спільної сумісної власності співвласників БКБ, а саме допоміжних приміщень у цих будинках та прибудинкових територій. Це суперечить не тільки чинному законодавству, але й етичним нормам життя.

Однак, для виконкому закон - не писаний. І виконкомівці, дірвавшись до влади, відібрали спочатку у вінничан колясочні, котельні і т.п., а потім почали здавати в оренду підвали, і в 2016 році за участю місцевого ресурсного центру, склали повний реєстр підвальних приміщень для подальшого їх продажу.

Звісно, співвласники БКБ не отримали компенсації, яку могли б витратити на капітальний ремонт свого будинку. Згідно постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.92 р. №572, на підставі п.7 статті 10 ЗУ «Про приватизацію державного житлового фонду», колишні власники зобов'язані брати участь у роботах по ремонту, потреба в якому виникла після приватизації квартир. Доля цієї участі складає від 20 до 100% залежно від будівлі та року її будівництва.

Для остаточного зняття питання про проведення ремонту за рахунок колишнього власника будинку, виконком у 2018 році взяв і списав з грубим порушенням усі БКБ зі свого балансу, позбувшись у такий спосіб і відповідальності за технічний стан будинків.

Що ж, подякуємо за наше безрадісне життя приватній компанії - «Вінницька міська рада».

Згідно з рішенням Конституційного суду України від 09.11.2011 р. №14-рп/2011, ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», положеннями статей 42, 89, 116, 125 «Земельного кодексу України», співвласники мають можливість оформити право на земельну ділянку під своїм БКБ та на прибудинкову територію.

Однак, виконком не поспішає реалізувати це право співвласників, оскільки відсутність належним чином оформленої земельної ділянки за співвласниками будинку дає виконкомівцям особистий прибуток за рахунок передачі ділянок у власність або користування третім особам, які також керуються лише своїми корисливими інтересами.

Наша команда за ці роки:

- провела велику кількість протестних акцій та мітингів, на яких відстоювала права вінничан;

- відстоювала інтереси своїх земляків у судах Вінниці та Києва;

- брала участь у захисті інтерсів сабарівчан проти будівництва кладовища, яке споруджувалося з порушенням законодавства України;

- відстояла для громади міста Соцьке озеро;

- зупинила дерибан земель дитячого санаторія ім. Коцюбинського;

- відстоювала інтереси жителів села Людовка проти вирізання червоного дуба і спорудження чергового смітєзвалища;

- намагалася не допустити руйнування і знищення спотивної бази «Спартак»;

- здійснювала волонтерську діяльність для підтримки бійців у зоні бойових дій, дітей-сиріт, малозабезпечених родин, сімей загиблих та інвалідів;

- проводила заходи обласного масштабу «День матері», «Лицарський хрест бойового братерства», «Вогнем пульсує війна», «Заміновані вірністтю», «Струна на арфі України», «Сурми звитяги» та інші.

- проводила заходи патріотичного виховання молоді.

Хто скаже: «Ні!»?


Тому, перше, що треба зробити - НЕ ГОЛОСУВАТИ:

за тих, хто вже був (депутатом будь-якої ради, міським головою і т.п.) у владі і нічого доброго не зробив для нашого спільного блага;

за тих, хто найгучніше кричить з біл-бордів про їхню любов до нас, тому що витрачати сотні мільйонів гривень на біл-борди можуть лише ті, хто нас обкрадає багато років поспіль.

Тому радимо Вам дуже добре подумати, щоб потім не заплатити Вам, Вашим дітям та онукам надто високу ціну за Вашу байдужість та необдуманий вибір.

Маємо Порошенка, Гройсмана, Моргунова і багатьох інших, які захопили державне майно та майно місцевої громади, стали мільярдерами. А ким стали Ви? ЧИ Є У ВАШИХ ДІТЕЙ І ОНУКІВ МАЙБУТНЄ? Вони втокмачують нам у голови, що вони великі господарники, ефективні менеджери, що ми живемо в найкомфортнішому місті. Ви це відчуваєте? Якщо вони такі ефективні - то де результат? У такому разі, чому вони лікуються за кордоном і там навчають своїх дітей? 

Губить людей... вода 

Однією з найболючіших проблем для мешканців міста є проблема водопостачання та водовідведення. За останні чотири роки тариф на послугу з водопостачання та водовідведення збільшився майже в 4 рази. Однак якість води, як і раніше, залишається «технічною», в якій незалежні лабораторії ще в 2015-2017 роках виявили перевищення вмісту миш'яку і заліза (за рахунок іржавих трубопроводів), наявність азотовмісних сполук, як то фекалій, перегною і т. ін., а також токсинів від водоростей під час їх цвітіння. І це підтвердив сам директор водоканалу, коли відмовлявся випити воду з крану під час свого інтерв'ю одному з місцевих телеканалів.

За добу один пункт продажу питної води реалізує городянам від 800 літрів до трьох тонн води. Такі пункти є майже на кожному перехресті вулиць міста. От і порахуйте самі, скільки ми переплачуємо за водопостачання.

Але не тільки за питну воду переплачують вінничани. Керівництво водоканалу намагається реалізувати план щодо банкрутства водоканалу та передачі підприємства у приватну власність і, разом з тим, збільшує тариф на не отриманий кредит від Світового банку. Водоканал свідомо ігнорує виконання таких складових тарифу, затверджених НКРЕКП як повірку лічильників та обслуговування внутрішньо-будинкових мереж будинку.

Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» та постанови Кабінету Міністрів України від 21.07.2019 р. №630 - постачальник комунальних послуг з водопостачання та водовідведення зобов'язаний підготувати та укласти індивідуальні договори зі споживачами своїх послуг на підставі типового договору, розробленого Кабінетом Міністрів України з використанням внутрішньо-будинкових систем.

А виконком, як завжди, робить вигляд, що це його не стосується, як і не стосується наступна не менш гостра проблема.

Протягом тривалого часу (особливо кілька останніх років) мешканці міста щоночі потерпають від смороду з каналізації у повітрі, що розповсюджується від очисних споруд водоканалу, зокрема у Сабарові, і наносить шкоду як бронхо-легеневій системі людини, так і організму в цілому. На звернення небайдужих громадян члени виконкому відповідають листом такого змісту: «для вирішення цієї проблеми немає коштів».

На пропозицію знаючих і досвідчених спеціалістів щодо реконструкції морально та фізично застарілого обладнання водоканалу окремі можновладці відповіли: «А що я особисто буду з цього мати?»

До урни!

Резюмуючи викладене вище, ми можемо зробити лише один висновок: приватна компанія «Вінницька міська рада» сьогодні є хитросплетінням ґешефтних інтересів виконкому, які разом зі своїми поплічниками багатіють за рахунок вінничан.

Саме тому ми обов'язково йдемо на ці вибори, обираємо тих, хто поважає Закон і діє лише в межах законодавства, а не правових колізій. Обираємо тих, хто здатен почути городян та реалізувати їхнє право на гідне життя, хто вміє брати на себе відповідальність та звітувати перед громадянами за свою діяльність.

Пам'ятайте, що зміни у суспільстві починаються зі змін у кожному з нас. Лише об'єднавшись, проаналізувавши стан справ, зробивши об'єктивні висновки та підготувавши покроковий план дій, а не яскраві лозунги, ми можемо рухатися далі з метою консолідації та розвитку нашої місцевої громади, її історичної свідомості, багатовікових традицій і унікальної культури. Тож до зустрічі на виборах 25.10.2020 р.! 

Забезпечення відповідальності органів місцевого самоврядування перед територіальною громадою є однією з ключових проблем у взаємостосунках влади та громади. Обираючи до органів місцевої влади депутатів та голову міської рад, ми кожного разу сподіваємося, що наше життя зміниться на краще, тому що саме від їхніх рішень значною мірою залежить ефективність вирішення питань місцевого значення, раціональне використання бюджетних коштів, благоустрій населених пунктів, успіх чи занепад усієї територіальної громади, безпечність, захист та комфорт нашого з Вами життя. Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування», органи місцевої влади зобов'язані від імені та в інтересах територіальної громади здійснювати управління її власністю.

Запорукою успіху міста є його суспільний капітал (бюджет, земля, комунальне майно та інше). Ключі до успіху кожного міста - це близькість міської влади до жителів. А що у нас?

Чи замислюємося ми хоч іноді над тим, що реально відбувається з нашим спільним майном?

Відповідно до статті 142 Конституції України матеріальною і фінансовою основою місцевого самоврядування є майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, земля, природні ресурси. Місцева влада зобов'язана мобілізувати всі наявні ресурси для задоволення суспільних потреб громадян, у першу чергу, пов'язаних з отриманням життєво-необхідних, якісних та доступних послуг.

Що відбувається насправді? З одного боку, зневірені городяни не хочуть (або не можуть) вникати в процеси, які відбуваються в нашому місті, та контролювати місцеву владу. З другого боку, можновладці - наші з вами обранці, починаючи з 1997 року узурпують міську владу, перетворивши її на приватну компанію «Вінницька міська рада», і, відповідно, розпоряджаються нашою з вами власністю на свій розсуд.

Непрозорливий Зорро

Так у районі Старого міста на території колишнього водоканалу було безоплатно роздано 9 га земель, які належать громаді, під приватне будівництво. З 66 земельних ділянок 63 були перепродані. Зверніть увагу, що ринкова вартість однієї сотки землі складає 5-7 тис. дол. США. В результаті цих злочинних оборудок місцевий бюджет втратив більше 112 млн. гривень, а це вартість нового дитсадка.
Кожного року можновладці приймають злочинні рішення про створення нерентабельних комунальних підприємств, в які вливаються сотні мільйонів гривень з міського бюджету, а через рік-два їх ліквідовують і збитки перекладають на нас, платників податків. Наприклад, 28.09.2018 рішенням ВМР № 1377 було створено комунальне підприємство «Вишенькаміськтеплоенерго», якому для забезпечення своєї діяльності виділили 7 млн. грн. У 2019 році тому ж підприємству на покриття збитків з міського бюджету було виділено понад 817тис. грн., а 05.12.2019 виконком своїм рішення №3028 ставить питання «Про припинення діяльності комунального підприємства «Вишенькаміськтеплоенерго» шляхом його ліквідації». Саме так доходи громади з міського бюджету перетікають до кишень можновладців.
53 комунальні підприємства, які є власністю територіальної громади, у своїй більшості є збитковими і працюють виключно на місцевий олігархат. Тільки у 2018 році збитки комунальних підприємств склали більше 180 млн. грн., а це вартість школи №24, побудованої з нуля. Схема ж крадіжок проста: керівники комунальних підприємств-немовлят дерибанять кошти підприємства, а потім безсоромно простягають руку за компенсацією з місцевого бюджету.
КП "Вінницяміськтеплоенерго" в 2019 році зазнало збитків на 37, 3 млн. грн., але при цьому знайшло кошти на заробітну плату своєму керівникові Сергію Бульбасу, збільшивши її на 57% до рекордних 712 900 грн. на рік. Цікаво ще й те, що генеральний директор збиткового підприємства купив собі нову автівку AUDIQ8 за 2, 75млн. грн. Це той самий директор, який бере в оренду вантажівки по ціні самих вантажівок. А навіщо робити щось по-іншому? Вінничани ж промовчать і заплатять.
Виконком Вінницької міської ради у 2018 році зробив спробу вивести з бюджету міста та передати КП "Вінницька транспортна компанія" 407, 8 млн.грн. начебто як компенсацію за безкоштовний проїзд городян у святкові дні протягом 2018 - 2023 років (на 5 років наперед!!). Але антимонопольний комітет України заблокував цю незаконну оборутку, яка фактично складала 9% бюджету міста. А вже в 2019 році це підприємство показало збитки у 18 млн. грн. У той самий час у декларації за 2019 рік вказана річна заробітна плата генерального директора Михайла Луценка в розмірі 1, 1млн. грн. та ще й матеріальна допомога у сумі 48, 3 тис. грн.
Приватній страховій компанії «Місто» з міського бюджету було перераховано більше 66 млн. гривень, що за 12 років склало більше 2, 5 млн. дол. США по курсу на той час. Існує прихований примус купувати страхові поліси у ПрАТ СК «Місто» породіллям, хворим у лікарнях, учням шкіл і співробітникам. За 12 років свого існування ПрАТ СК «Місто» не принесла територіальній громаді жодної копійки прибутку. А перераховані з міського бюджету гроші одразу осіли в ТОВ «Поділля-ассистанс».

Звичайна тролейбусна зупинка по вулиці Театральній (біля драмтеатру) обійшлася жителям міста у 2, 35 млн. гривень, що співрозмірно з двоповерховим новозбудованим будинком у місті з усіма комунікаціями та земельною ділянкою.

Ще не вмерла України!..

«Народний Рух України» - єдина політична партія, що повстала із всенародного руху за перебудову, яка послідовно з 1989 року боролася за Україну і під своїм жовто-блакитним стягом проголосила її незалежність 24 серпня 1991 року, продовжуючи цю безкомпромісну боротьбу за утвердження України української.

Однак, політичне вбивство лідера НРУ В. Чорновола та переслідування рухівців олігархічно-клановим режимом привело до того, що єдина ідеологічна партія НРУ сьогодні відсутня в парламенті та більшості місцевих рад. Відсутність рухівців у представницькій владі призвела до відходу від української національної ідеї в її розбудові.

Майже всі інші партії в Україні (а їх майже 350) створюються штучно перед виборами за ініціативою амбіційних осіб та угрупувань на часто брудних грошах для обслуговування інтересів фінансово-промислових груп та олігархів. Ці штучні партії створюються саме для задурювання народу і просування до влади підконтрольних олігархам і можновладцям підставних осіб. Задумуйтесь, що обіцяли народу на кожні вибори всі ці партії? А що ж вони насправді зробили?

Ще раз задумайтесь і скажіть хоча би самому собі: хіба міг би бути так цинічно пограбований народ України і держава Україна, якби весь український народ проголосував і повірив В'ячеславу Чорноволу? Який ціною втрати своєї свободи і здоров'я десятиріччями самовіддано виборював Незалежну Україну і добробут українців. А в цей же час народ Польщі вирішив назавжди позбавитися комуністичного минулого і проголосував за Леха Валенсу! Порівняйте, як зараз живе народ Польщі і України? Але ж у 90 роки Україна мала значно кращий економічний стан, ніж Польща. А що тепер?

Нині політична партія «Народний Рух України» об'єднала навколо себе людей з активною життєвою та громадською позицією, членів партії і безпартійних, молодих і зрілих, професійних та відповідальних представників різних сфер діяльності, а саме: медиків, викладачів, науковців, правозахисників, підприємців і пенсіонерів, старших по будинках, громадських діячів, студентів, які ніколи не стоять осторонь проблем і завжди готові відстоювати як одноосібно, так і в колективі конституційні права та законні інтереси мешканців міста Вінниці.

Сьогоднішній стан країни підтверджує загрозу її існуванню: в Україні дуже мало надзвичайно багатих і надзвичайно багато дуже бідних. 68% українців вважають, що Україна обрала невірний напрямок розвитку і потерпає від корупції.

Тож хто ми, українці? Чого прагнемо? І допоки терпітимемо руйнування країни, обираючи до влади манкуртів та яничар? 

Лежачого - б'ють!

Прикладів зухвалого та безкарного розкрадання майна громади, яке створювалося багатьма поколіннями наших дідів і батьків, занадто багато! Лише за оцінками експертів громадського об'єднання «Вінниця корупційна» приблизно 1, 5 млрд. грн. у рік розкрадається з нашого бюджету. Ці кошти могли бути направлені на допомогу людям похилого віку, малозабезпеченим, на лікування важкохворих людей, на спорудження нових шкіл, садочків та лікарень (вартість будівництва нового кардіологічного центру складає 245 млн. грн.).

Утримання апарату міської ради і її виконкому в 2019 році обійшлося платникам податків більше ніж 314 млн. гривень, що складає 6, 5% від бюджету міста, а на оплату праці (198 штатних одиниць з 819 працівників міської ради) виділено в тому ж 2019 році 3, 55% від місцевого бюджету, а саме 173, 3 млн. грн. (рішення ВМР № 2235 від 22.02.2020 р.).

Зарплата чиновника Вінницької міської ради сьогодні складає 20-90 тис. грн. на місяць, крім того, три заступники міського голови отримують ще й пенсію в розмірі 7-11 тис. грн. на особу щомісяця, а ще додайте до цього премії, подарунки, нагороди і таке інше. Тому для жителів міста утримання чиновників міської ради на вагу золота!

Земля, будівлі (все що належить територіальній громаді) поступово трансформується у приватну власність Гройсмана-Моргунова чи наближених до них осіб. Варто згадати і депутатів Вінницької міської ради, які вірою і правдою служать клану Гройсмана-Моргунова та, маючи певні преференції, стали кишеньковими й протягом своєї каденції у Вінницькій міській раді відстоювали інтереси не громади, а лише приватні інтереси вище названих осіб.

За рахунок громади міста клан Гройсмана-Моргунова і наближених до них осіб створили свої сімейні бізнес-структури, де править балом кругова порука.

Міський голова та чиновники міської ради не тільки не спроможні ефективно управляти майном, яке їм довірила міська громада, а навпаки підривають економічну основу територіальної громади. Адже між економічною та соціальною ефективністю управління існує тісний взаємозв'язок: економічна ефективність є матеріальною основою вирішення соціальних проблем.

Замість того, щоб здавати майно в оренду і мати постійний прибуток та справедливо ділитися доходами від спільного майна з мешканцями міста, як це відбувається в країнах Європи в містах-акціонерах, майно громади продають за копійки своїм бізнес-компаньйонам - родичам, друзям, потрібним людям. Системного підходу до розбудови міста і його інфраструктури немає, але є системний підхід до створення різного роду схем по розкраданню бюджету і комунального майна громади міста.

До Вас, шановні вінничани, просте запитання, коли ми почнемо порівнювати те, що нам щохвилини «втокмачують», з тим, що нас оточує, та реагувати відповідно? Чи здатна така місцева влада забезпечити гідний рівень життя людей, які проживають у місті Вінниці?

На наш погляд, є очевидною істина: якщо чиновники тебе ошукують і грабують - ти маєш захищатися, а не обирати їх знову до влади. Тому на цих виборах змусьте їх піти з влади, а потім настане кримінальна відповідальність за злочини, які вони вчинили, - конфіскація награбованого майна та заслужена кара!

Щоб вийти з кризи, треба говорити правду, об'єднуватися заради майбутнього наших дітей і онуків та вірити в свої сили!

Безумство - це обирати одне й те саме, сподіваючись на інший результат!

Вінничани, зробіть неможливе! Проголосуйте за достойних вашої довіри! Дайте собі шанс вижити!

* * *

Народе вкраїнський, подільський - культурний,
Не плюйся на вулицях - маємо урни,
Не лайся, не чухайся, не озирайся,
Не муляй сідниць - до дільниць вибирайся.


Не будь ледацюгою, лохом і дурнем,
Неси свої сумніви й болі - до урни, 
До списків. Значімо, малюймо, черкаймо,
Простіш - голосуймо, а потім - чекаймо:


Із моря - погоди, у долі - нагоди,
Від себе, що станемо, врешті, народом,
Що здійсняться райдужні мрії і плани,
Як прийдуть у ради марії й івани,


Яким довіряєм, для кого ми - сутні...
Не сміймося, бо засміємось на кутні.
В неділю - не рано, в неділю - не пізно,
Подаймо свій голос - за волю, за пісню.


Вставай, хто живий, хоч би кволий і хворий,
Затягнемо нашу - і соло, і хором,
Орган знадобиться й тоненька сопілка,
Ми - нація, плем'я, громада і спілка,


Ми - люди, мільйони схвильованих «Я»,
Для кожного з нас Україна - моя,
І нині, і прісно, і завше, і всує:                                    Я - є, я - живу, отже я - голосую!

* * *
Хтось будить нас - мене й тебе,
Чи дзвін коси, чи глас труби:
Виборюй, вибирай, вибе...,
Бери, виборсуйся, греби!


А не береш до голови
І все тобі - вогнем гори,
То не пішов би ти на... ВИ,
на БО, на РИ, на ВИ-БО-РИ?


Неси свій хрестик - знак доби,
Чи вниз, чи знизу догори.
Хто з долею на ти - РО-БИ,
А з ким вона на ВИ - БО-РИ!


Народе, встань і говори,
Момент історії лови:
«Я - суть, я - суд. Іду на РИ,

Іду на БО. Іду на ВИ!»

Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати